W skokach narciarskich zaczęła się wiosna. Zawodnicy ładują baterie na urlopach, a światło reflektorów kieruje się na zarządców dyscypliny. Wchodzimy w czas kluczowych decyzji dotyczących sezonu 2024/25. Najbliższe tygodnie przyniosą prace nad kalendarzem kolejnej zimy. Polska będzie chciała umieszczenia zawodów w Wiśle w innym terminie, niż wstępnie zaplanowano.
Terminarz cyklu będzie oczywiście zawierał też weekend w Zakopanem – to akurat jednak kwestia nie budząca dyskusji. Zmagania na Wielkiej Krokwi umiejscowione są w kalendarzu w okolicach połowy stycznia, a ta reguła utrzymuje się od przeszło dwudziestu. Inaczej jest w przypadku Wisły.
Miasto Adama Małysza wciąż poszukuje swojego stałego miejsca. Debiut miał miejsce w styczniu, ale jeszcze w czasach, gdy Andrzej Wąsowicz i spółka przyjmowali pojedyncze zawody, a nie cały weekend. Potem była próba marcowa (2016 rok), powrót na początek roku, a nawet pięciokrotnie inauguracja całego cyklu, w tym raz w warunkach hybrydowych.
Malinka miała też już swój grudniowy epizod – w cyklu 2021/22. Jak udało się nam ustalić, Polski Związek Narciarski chciałby powrotu do tego terminu. "Skoki w Wiśle na Mikołaja" – z takim nastawieniem biało-czerwona delegacja uda się na rozmowy kalendarzowe z FIS. Włodarze chcieliby też, aby zawody elity witały na obiekcie imienia Małysza cyklicznie w okolicach 6 grudnia.
W tym roku w Mikołajki miałyby się odbyć w Beskidach kwalifikacje. Konkursy przypadałyby na 7 i 8 grudnia. To zmiana w porównaniu ze wstępnym kalendarzem cyklu, opublikowanym w październiku 2023 roku. Tam Wisła przypadała na... Walentynki.
Nadchodzący sezon będzie liczył aż pięć weekendów Pucharu Świata przed Turniejem Czterech Skoczni. Pierwsze dwa odbędą się najpewniej w Lillehammer i Ruce. Na kolejne wpisywano dotąd: Tititsee-Neustadt (7-8 grudnia), Lake Placid (14-15) oraz Engelberg (21-22). Pozycja tego ostatniego jest od lat nienaruszalna. W przypadku zawodów w Niemczech i USA możliwe są jeszcze przesunięcia.
W trakcie 11-letniej obecności Wisły w Pucharze Świata organizatorzy zwykle byli najbardziej zadowoleni z rywalizacji w styczniu. To jednak miesiąc, gdy najtrudniej przedostać się do kalendarza. Terminy listopadowe przyprawiały z kolei o ból głowy – walczono z czasem, aby wyprodukować śnieg i przygotować zeskok. Wersja hybrydowa (praktykowana w sezonie 2022/23) na razie nie jest chyba priorytetem dla FIS.
I tak o to Wisła w swoich poszukiwaniach powraca do grudnia. Tam, gdzie już była. Kalendarze zimy 2024/25 zostaną opublikowane na początku maja.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (991 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.